alati rohkem kui üks vaatepunkt

elu ilu on vaataja silmades

px px

Hüljes nagu mina

30.05.2012 23:15

Oliver on sündinud draakoni aastal vee elemendis. Lisaks on ta tähtkujult kala. Mina olen ka vee-elemendi aastakäigust. Võib-olla pole see põhjus-tagajärg seoses üldse oluline. Järsku loeb hoopis see, et Oliveri oodates istusin ma peaaegu üle päeva vannis, vahel lausa tundide kaupa. Basseinis ujumas käisin ka ikka jõudumööda. Vesi on lihtsalt nii rahustav ja mõnus.

Igal juhul naudib Oliver tohutult vanniskäimist. Ja vanne ta on saanud väheste eranditega igal õhtul oma viiendast elupäevast alates. Isegi vaid tagumikuloputamiseks vannituppa astudes venib tal enamasti suu naerule. Ning uue hiljutise trikina avastasin, et kui laps ennastunustavalt röögib, piisab veekraani lahtikeeramisest ja ta jääb lummatult vee voolamist kuulama, unustades sootuks, et pidi parasjagu millegi üle kurtma. Õhtust nuttu on meil viimasel ajal natuke rohkem kui varem. Praegu kahtlustan, et see on mu oma süü - olen Oliveri elamustega üle koormanud. Iga päev on mõni trenn või muu väljasõit ja ka nädalavahetusel olid meil külalised ja siis läksime ise külla. Sel nädalavahetusel istun poisiga kodus ja lasen tal närvi puhata. Ja ohtralt vannis hullates stressi maandada.

Alguses sulistas ta oma 60cm pikas beebivannis ja see pakkus talle suurt naudingut. Kui me aga juhendaja käe all beebiujutamises igasuguseid uusi trikke õppisime, jäi beebivann talle peagi väikeseks, nii et nüüd käib ta mitu korda nädalas ka suures vannis. Isegi see hakkab talle tasapisi väikeseks jääma - miks pingutada kõhuli ujumisel jalgadega kui need juba puusast painutades vanni põhja ulatuvad ja kõhuli saab edasi liikuda hoopis hoogsaid konnataolisi hüppeid tehes, samal ajal metsikult kätega vehkides ja ema totaalselt märjaks pritsides. Kui ta parasjagu viitsib, näeb tema kõhuliujumine juba täiesti esindusliku koera moodi välja. Mina pean ainult tal lõuga vee peal hoidma.

Tasa ja targu harjutame ka sukeldumisrefleksi. Ligikaudu neljanda elukuuni püsib imikutel ilma harjutamata harjumus vee alla sattudes suu kinni pigistada ning hinge kinni hoida. Et see harjumus ka edaspidi püsima jääks ning kinnistuks, õpetatakse imikuid sukelduma. Meie oleme alles esimeses faasis ehk kannuga vee pähe kallamise juures. Seepeale tõmbab Oliver silmad kissi, pigistab suu kõvasti kinni ning hakkab käte-jalgadega kiiresti-kiiresti sulistama. See näeb päris lõbus välja. Õpetaja teeb ka teist sammu, mida mina iseseisvalt veel teha ei oska: alguses kallab pisut vett pähe ja kui Oliver suu kinni paneb, tõmbab ta korraks kõhuliasendis vee alt läbi. Kui pidevalt trenni teha, on viimane tase pea vees koera ujumine. Aastane laps võib seda iseseisvalt teha juba päris mitu sekundit. Pead ujudes püsti hoidma õpivad lapsed õnneks või kahjuks alles hulka hiljem.

Ülehomme ongi meil Pelgulinnas esimene basseiniujutamine nii, et mina ka juhendaja valvsa pilgu all vette ronin ja seal Oliveriga juba päris sügavas vees uusi trikke õpime. Ja järgmisel kolmapäeval lähevad Oliver ja Andrus kahekesi isa ja beebi ujumistundi. Ootan põnevusega.

Oliver: 2 kuud

15.05.2012 15:15

Nädal tagasi sai poiss kahekuuseks. Taipasin, et pean kibekähku hakkama realiseerima ammust plaani edusamme ja elukorraldust kirja panna enne kui meelest ununeb.

Oliver on tõeline rõõmurull. Hommikul on heatujulisem kui õhtul, aga jonnib ja nutab üldiselt väga harva. Erandiks on igapäevane kella 23-ne röök, mis olenevalt päeva sündmustest varieerub 5 minutist kuni ühel haruldasel juhul lausa 2 tunnini.

Ärkamine on enamasti 10:30 ja 11:30 vahel - olen poisi mõnusasti oma elurütmiga ühildanud. Ärkvelolekuaegadel jutustan poisile lugusid ja tema koogab ning naeratab vastu; lasen tal köögipõrandal siputada kuni koristan ja süüa teen; masseerin poissi ning teeme harjutusi. Praegune põhipähkel on kõhuliasendis pea tõstmine - teeb seda väga laisalt. Samas õlal või süles olles hoiab pead ilusti. Vannis käime 22 ja 23 vahel ning peale seda kesköö paiku magama. Päevakava kui sellist meil muidu pole - tegevused kulgevad ilmast, tujust ja üritustest sõltuvalt omasoodu.

Praeguses kavas on kolmapäeviti kell 11:30 toimuv beebikino Artises ning neljapäiviti Päikesetantsu perekoolis toimuv titejooga. Samuti oleme käinud 2 korda individuaalujutamises ning korra plaanime vast enne rühmatundidega liitumist veel minna. Teiste beebidega basseini minekuks on tarvis 7kg kehakaal kätte saada, aga see peaks kolmandaks elukuuks kenasti õnnestuma.

Ujutamine ja vanniskäimine meeldib Oliverile kangesti ja on meeldinud sünnist saati. Vanni saab ta iga päev. Alguses kasutasime Juhani käest saadud pisikest sinist beebivanni, aga praeguseks on poisil pea ühes seinas ja kannad teises ning siputama ning vees möllama harjunud lapsel on seal kitsas ning paha. Seetõttu laseme tihtipeale täis suure vanni, kus on ruumi ka ujutamistundides nähtud harjutusi teha. Kõhuli ujutamine ei tule mul küll veel teabmis hästi välja - hindan veepiiri valesti, poisil läheb nina vette ning siis on ta vihane ja kurb ning edasisest ujumisest enam suurt midagi välja ei tule. Plaanin igal juhul edasi harjutada.

Kui ilm kannatab, üritame ikka iga päev ka tunni või paar õues veeta. Seda on küll kergem teha kui on midagi konkreetset vaja toimetada või on kellegi toredaga koos jalutama minna. Õnneks on Nõmme metsad kohe maja kõrval, nii et kena ümbrust jalutamiseks jagub.

Peale lapse sündi olin ausalt öeldes esialgu pisut segaduses. Mõte, et minu kogu põhitegevus järgmiseks vähemalt pooleteiseks aastaks on väikese abitu inimolendi eest hoolitsemine, tundus mulle kuidagi ahistav ja arusaamatu. Mu ema lohutas mind, et emaks ei saada lapse sünniga vaid laps õpetab ja kasvatab. Tal oli vägagi õigus. Iga mööduva nädalaga suurenevad meie omavahelised suhtlemisvõimalused, teineteisest arusaamise oskus ja kiindumus. Alguses harjusin kodus olemise ja lapse eest hoolitsemisega ära ja praeguseks on see isegi meeldima hakanud. Eriti kuna ta nii kenasti öösiti magada laseb ja muidu ka igati tore väike tegelane on.

px px