alati rohkem kui üks vaatepunkt

elu ilu on vaataja silmades

px px

Halloo: kas kiku kuuleb?

02.07.2012 20:12

Hammaste tulekuga seotud sümptomeid võib näha mitu kuud enne esimese valge hambanupu igemest välja vupsamist, seega ei saa midagi eeldada ega ennustada. Juba umbes kuu aega toimub Oliveril ohjeldamatu süljetootmine. Ilanire on poisil pidevalt järel. Eriti teeb mulle nalja tema sarnasus teoga - roomamisharjutuste tegemisel on mõlemal märg jutt järel ja kiiruse poolest tigu ilmselt võidaks. Viimased paar päeva aga on sõrmede innukas imemine asendunud nende närimisega ja igemete nühkimisega. Midagi küllap annab tunda. Ja aeg-ajalt on Oliver ilma arusaadava põhjuseta pahur. Praeguseks suudan juba enamasti tema vingumise ja nutu tagamaid mõista ning eristada - kas on nälg, väsimus, palavus... Kurvalt igeme hõõrumine ja vaikne halamine on aga uus.

Nohuga maadlesime peaaegu kolm nädalat. Poleks ilmaski uskunud, et see nii kaua võib kesta. Poiss ise oli tõeliselt väsinud ja nutune ainult paar esimest päeva. Peale seda oli ikka vaiksem ja süles pisut jahukotim, aga üldiselt üsna kõbus, rõõmus ning jutukas. Palavikku ei olnud. Õues käisime harva ja lühidalt. Pelgulinna hooaja lõputrennid jäid kõik käimata. Sellest nädalavahetusest on elu otsekui uuesti pihta hakanud - käime õues pikkadel jalutuskäikudel ning võimleme toas mõnuga.

Arengus midagi läbimurdelist toimunud ei ole. Aga eks muudatused pidavatki hüpetena käima ja viimased paar nädalat vaikelu kindlasti pole ka suurteks tegudeks motiveerinud.enne piimahammaste lahkumist Koordinatsioon on paranenud, kuigi käed käivad ikka aeg-ajalt ringi nagu tuuleveski labad. Naerab ja jutustab palju. Imeb täiesti hullunud andumusega oma pöialt ja rusikat. Alguses pani käe vastu põske ja siis vaikselt libistas selle suhu, aga nüüd oskab juba ka otse sõrme kohale navigeerida. Tonksib oma pea kohal rippuvaid lelusid. Oskab asjadest kinni võtta, aga pikalt ei hoia. Mänguasju paneb suhu harva. Paar päeva tagasi õhuvanni võttes avastas oma varbad - need tegid talle küll palju rõõmu. Kätte aga oli neid kole raske saada, sest jalad kippusid sipsimisega ikka eest ära minema.

Augustist hakkavad jälle trennid. Siis ehk jõuab Oliver ka lõpuks isa-beebi ujumistundi. Juunis oli meil aegu kinni pandud kolm: esimene kord oli isa haige, teine kord vaktsineerimis-süstiga samal päeval polnud ujumine lubatud ning kolmandal korral oli juba poiss ise nohune. Loodetavasti saab järgmisel kuul nõiaring murtud. Seni aga naudime suve, plaanime Rakverre vanaema juurde sõita ja ka Viljandi Folgi üle vaadata.

Ülalolev pilt on aga Jaagupi leitud kõigi lapsevanemate hirmutamiseks. Selline näeb lapse pealuu välja vahetult enne esimeste piimahammaste äratulekut ja jäävhammaste lõikumist. Nimelt on jäävhambad juba ootel ja valmis ning ainult passivad peale, et neile suus vaba plats tekiks. Kui kannatuse kaotavad, lükkavadki oma pisikese vennakese suust vupsti välja.

px px