alati rohkem kui üks vaatepunkt

elu ilu on vaataja silmades

px px

Gadget fun, bimbo style

morf @ 25.11.2009

Kolisin Tartusse. Uus linn, uus elu, mis on muuhulgas seiklus, eksole.

Igastahes, viimasest juuksuriskäigust oli möödunud kuid, juukseotsad krabisesid mõnuga ja pildusid iga harjamisega väljakutsuvalt juppe siia-sinna. Selge. Tarvis juuksurisse minna. Aga kuhu? Olin Tallinna Casabella juuksestuudioga küllaltki rahul. Tööd tegid nad korralikult, olgugi et väga umbisikuliselt. Kliendist tehti välja just nii palju kui hädapärast vajalik, samas kogu sealistumise aja klatšisid juuksurid omavahel, nii et paari kuu järel oli põhjalik ülevaade olemas, kes kellega miks millal ning kus käib. Ja elu oli seal tõesti nagu seebiooperis. Aga see on vist igal pool nii. pantene pro-v juuksed

Ründasin internetti, brausides foorumeid, lugedes artikleid ja uurides rahva arvamust. Mõttetu ajakulu - kõik sõimasid valimatult kõiki salonge ja juuksureid - delfi kommenteerijad haaret laiendamas. Vaatasin siis enam-mainitud (bad publicity is better than no the best publicity?) salongide kodulehed üle ja lõpuks tegin valiku minu jaoks intuitiivsete kirteeriumide järgi: a) koduleht ei olnud silmapaistvalt inetu ja b) neil oli huvitavaid vidinaid. Valituks osutus nimelt Tartu juuksestuudio.

Esimese tugeva boonuspunkti said nad sellega, et veebilehel leidus on-line broneeerimissüsteem. Kas ma olen kunagi rääkinud, et mulle ei meeldi telefonis võõraste inimestega rääkida? Aga silma hakkasid teenuste nimekirjas ka Revlon juuksekompuuter (misiganes imevidin see ka pole) ja teraapiline juukselõikus kuumade kääridega. Panin kohemaid mõlemaks protseduuriks omale aja kirja.

Juuksur Külli oli täiesti imeline. Ta seletas pikalt ja põhjalikult, mida ta tegema hakkab ja kuidas kuuma kääri lõikus mõjub - nimelt sulatavad need käärid juukseotsad kokku ja hoiavad neid hulka kauem hargnemast. Lisaks käis ta kääridega üle (keeras rulli ja napsas otsad ära) juuksed kogu pikkuses. Võin kinnitada, tulemusena näeb mu karvkate välja oluliselt tervem ja säravam (kuigi lühem kui mulle meeldiks, aga oma süü, et varem juuksurisse ei läinud, eksole). Kui regulaarselt sellist lõikust teha, on need ideaalsed Pantene Pro-V reklaami juuksed jälle sammuvõrra lähemal (see šampoon ise on küll minu kogemuses täielik saast). Lisaks uuris juuksur pikalt, mis hooldusi, värvimisi ja kujundusi ma varem oma juustele teinud olen, kuidas need mulle meeldinud on, millised on mu soovid ja unistused ja kuidas ta nende teostamisel abiks olla saab. Vargsi uuris ta isegi mu toitumisharjumuste ja tervise kohta - sain pikalt tegeleda ühe oma lemmiktegevuse, rääkimisega ja seda pealegi oma lemmikteemal - rääkides endast. juuksekompuutri pilt

Peale ligi tundi juukseotste kallal nokitsemist liikusime edasi kompuutri juurde. Sisuliselt on tegemist pliiatsitaolise kaameraga, mis (interneti andmetel) kuni 200-kordse suurendusega pilti kõrvaloleva televiisori ekraanile kuvab. Ma pean ütlema, et juuksed ja peanahk on suurendatuna vaatlemiseks üks ütlemata õõvastav materjal. Kõige enam meenutas see soomuste ja veidrate karvaste voolikute segu orgaanilise kosmoselaeva masinaruumi (Stargate Atlantisest hirmsamad wraithide laevastseenid). Kui kõrvaloleval pildil on tõenäoliselt tegemist üleni tervete ja hoolitsetud juustega, siis minu pääkeselt paistis hoopis midagi muud.

Igal juhul oli kogu protsess erakordselt põnev, sain hulgaliselt juuksehooldus- ning toitumissoovitusi, juuksur oli erakordselt sõbralik, sümpaatne ning professionaalne ja kindlasti jään pikemaks ajaks selle salongi püsikliendiks. Selline juuksuriskäik oli korraga nii tõhus iluprotseduur kui puhas vidinarõõm.

Tootearendusnõue

morf @ 23.11.2009

sukadMa olen nädalaga ära lõhkunud mõlemad oma lemmiksukad. Jälle. Lihtsalt hakkavad kuskilt, enamasti suure varba juurest silmad jooksma ja tulebki nad auga teenitud puhkusele saata. Minu pikakoivalisuse juures on aga uute ägeda mustriga (ja sukad peavad olema ägeda mustriga!) sukkade leidmine paras ettevõtmine. Seega, et ühendada minu sisemine beibe ja matkapoe andunud fänn ning kuldklient, nõuan Gore-Texist vms. materjalist sukki. Nummi välimusega, erinevate värvidega, soojad, veekindlad, millega saab mööda mägesid ronida ja joosta ja hüpata, ilma et peaks kuskile kinni jäämise pärast muretsema. Kui keeruline selliste tegemine olla saab?

px px